Letonya Vize Başvuru

Letonya Konsolosluk ve Letonya Schengen vize hakkında bilinmesi gerekenler
 

1 – Letonya vizesi bir Schengen vizesidir ve maksimum 90 ikame izni bulunmaktadır.
 

2 – Letonya çok girişli Schengen vizesi ile önce Letonya’ya girilmesi Schengen kuralları gereğince uygun görülürken, alınmış olan Letonya Schengen vizesi ile ilk bir başka Schengen ülkesine girilmiş olması Schengen kuralları gereğince önerilmez.
 

3 – ilk Schengen vize başvurusu ise Letonya Konsolosluğu uzun süreli bir Schengen vizesi vermeyecektir.
 

4 – Letonya Konsolosluğu ve Konsolosluklarının Letonya vize başvuruları için parmak izi uygulaması bulunmamaktadır ancak Konsolosluk gerek görmesi halinde parmak izi almak üzere başvuru sahibini çağırabilecektir.
 

5 – Letonya vizesi için gerekli evraklar Letonya Başkonsolosluğu tarafından ve oluşturulurmuştur ve başvuru sahibi hakkında bilgi alınabilmesi için evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.
 

6 – Letonya vize başvuru formu yine Letonya Konsolosluğu tarafından oluşturulmuş bir Letonya Schengen vize başvuru formudur. Başvuru sahibi Letonya Schengen vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekirken aynı zamanda büyük harfle ve İngilizce, Türkçe olarak doldurabilecektir.
 

7 – Letonya Konsolosluğu tarafından oluşturulmuş Letonya vize uyum koşulları eksiksiz olarak tamamlanmalı ve vize başvuru işlemlerine bu şekilde müracaat edilmelidir.
 

8 – Letonya devletinin İstanbul’da Letonya Başkonsolosluğu bulunmazken, Letonya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Letonya devletinin İstanbul’daki en yetkili temsilcisidir. Ancak Letonya vize başvuruları hakkında karar verme yetkisine sahip değildir.

 

Letonya vizesi nasıl alınır?
 

Letonya vizesi almak isteyen TC vatandaşı başvuru sahipleri, Letonya vizelerini birden fazla seçenekle alabileceklerdir.

Letonya vizesi alabilmek için;
 

1 – Letonya Türkiye temsilciliklerine şahsi başvuruda bulunarak

2 – Letonya vize işlemleri üzerine danışmanlık hizmeti vermekte olan kuruluşlara başvuru yaparak

Duyurular

Letonya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecek

Letonya’nın Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve Letonya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetl...
2020-11-28 15:06:52

Letonya seyahat sağlık sigortası hakkında bilgilendirme

Letonya Schengen vize başvuırularında bulunacak kişilerin dikkatine!  Letonya Konsolosluğu vize başvuruları için seyahat sağlık si...
2020-10-22 16:01:23

Letonya Başkonsolosluk vize pasaport bilgileri

Letonya vize işlemlerinde bulunacak TC vatandaşı kişilerin dikkatine! Letonya Başkonsolosluğu, Letonya Schengen vize başvuru işlemlerinde...
2020-10-22 14:45:28

Letonya Konsolosluğu 29 Ekim Tatil Bildirgesi

Letonya Konsolosluğu ve Letonya Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021  gü...
2020-10-22 14:39:49
Tüm Duyurular
Letonya Vize Başvuru